Biz Sizi Arayalım

Satış ve Bilgi

(535)629-2927
Çörekotu Nedir, Çörekotu Yağı, Çörekotu Faydaları Nelerdir.

Çörekotu : Ranuuculaceae ailesine ait ve ülkemizde genelde baharat olarak kullanılmakta olan çörekotu içeriğinde insan sağlığında önemli rol oynayan 100'den fazla madde içerir. Bunlar esansiyel yağ asitleri açısından zengindir. Ayrıca %21 protein, %38 karbonhidrat (glikoz, rhamnose, xylose)'tır. Kalsiyum, Potasyum, Demir, Çinko, Magnezyum ve selenyum gibi mineraller ile A, B1, B2, C VE B5 vitaminleri içerir. Birçok ülkede bu içeriğindeki maddeler nedeniyle bronşiyal astım, bronşit, romatizma ve alerjik hastalıklarda, sindirim bozukluklarında, parazit enfeksiyonların da desek olarak kullanılmaktadır.

Çörekotunda bulunan nigellon ve alfa-pinen gibi eterli yağlar, solunum borusunun genişleyip krampların giderilmesine destek sağlar. İltihap gidermeye, ağrı dindirmeye ve idrar söktürmeye yardımcı etkileri de mevcuttur.

Düzenli kullanımda kan şekerini düşürmede yardımcı etkisi vardır. İçeriğinde bulunan B1, B2 ve B6 vitaminleri, pek çok enzimin üretiminde önemli rol oynar. Folasidi vitamini ise, kalp ve tansiyon problemlerinin oluşma riskini en aza indirgemede destektir. Bununla birlikte hücre yenilenmesinde de yardımcıdır. Beta karoten, A, E ve C vitamini, selenyum gibi antioksitler vücudun savunma sistemini destekler.

Önemli : Bu bilgiler, adı geçen bitkiye ait yıllardır süre gelen geleneksel kullanım amaçlarının literatür kayıtlarından, çeşitli bilimsel araştırmaların kaynakçalarından alınarak yazılmıştır. Bu yazı sadece bitki hakkında bilgilendirme amaçlıdır. Ürünlerimiz ile ilgili herhangi bir atıfta bulunulmamıştır. Her türlü gıda takviye ürünlerini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza veya bir sağlık uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

Bizi Takip Edinfacebooktwittergoogleyoutube
Ürünlerimiz bir gıda takviyesidir. Ürünlermiz ilaç değildir ve ilaç olarak görülmemelidir. Ürünlerimiz bu niteliklerle veya amaçlarla kullanılmamalıdır. Firmamız, ürünleri ile ilgili herhangi bir hastalığı önleyici veya tedavi edici bir taahhütte bulunmamaktadır. Yukarıdaki bilgiler ürün içinde kullanılan bitkiye ait geleneksel kullanım amaçlarını yazmakta olup, bu bitki ile ilgili bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucu elde edilen verilerden alınmıştır.
Tüm hakları Sepenatural.net' e aittir | Copyright 2020