Biz Sizi Arayalım

Satış ve Bilgi

(535)629-2927
Ginkgo biloba, Ginkgo biloba faydaları, Konsantrasyon artırma, Konsantrasyon sorunu

Ginkgo Biloba (Mabet Ağacı); dünyadaki tarihi en eskiye dayanan ve en iyi tanınan ağaçlardan biridir. Ginkgo Yaprağı özü Çinli şifalı ot uzmanları tarafından 5.000 yıldan fazla bir süredir çok çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı olarak kullanılmıştır. Ginkgo yapraklarının özü flavonoid glukozidleri içermektedir ve ginkgolidler (Ginkgo özü bazlı ürünler) eczacılıkta giderek daha yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Mevcut bilimsel araştırmalar Alzheimer (Hafıza Kaybı, Unutkanlık) rahatsızlıklarında, hafıza güçlendirmede, baş dönmesini önlemede ve zihinsel konstantrasyon arttırmada yardımcı olarak ginkgo özünün mutlak yararları bulunduğuna işaret etmekte olup, olası diğer faydalarına ilişkin çalışmalar sürmektedir. Ginkgo Biloba devamlı dikkat gerektiren veya yoğun ve stresli işlerde çalışanların; dikkat, enerji ve performansını arttırmada destek için önerilmektedir. Hafıza ve konsantrasyonu güçlendirmeye yardımcı olurken aynı zamanda enerji takviyesinin sağlanmasına yardımcı olarak vücudun dinç olmasına destek sağlar.

Yapılan araştırmalar; Ginkgo Biloba' nın hücre zarı yapısını kararlı hale getirmesi ve serbest radikallerin temizlenmesini (Antioksidan Etki) hızlandırmasına desteğinin yanısıra, Sodyum (Na+), Potasyum (K+) ve ATP enzimlerini aktive edilmesine yardımcı olduğunu göstermiştir. Japon Eriği, dolaşımı, özellikle beyine giden kan dolaşımını arttırmaya destektir. Ginkgo Biloba; hem beyine hem de vücudun uç noktalarına (penis-erkek cinsel organı dahil) kan akışınının artmasında yardımcıdır.

Önemli : Bu bilgiler, adı geçen bitkiye ait yıllardır süre gelen geleneksel kullanım amaçlarının literatür kayıtlarından, çeşitli bilimsel araştırmaların kaynakçalarından alınarak yazılmıştır. Bu yazı sadece bitki hakkında bilgilendirme amaçlıdır. Ürünlerimiz ile ilgili herhangi bir atıfta bulunulmamıştır. Her türlü gıda takviye ürünlerini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza veya bir sağlık uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

Bizi Takip Edinfacebooktwittergoogleyoutube
Ürünlerimiz bir gıda takviyesidir. Ürünlermiz ilaç değildir ve ilaç olarak görülmemelidir. Ürünlerimiz bu niteliklerle veya amaçlarla kullanılmamalıdır. Firmamız, ürünleri ile ilgili herhangi bir hastalığı önleyici veya tedavi edici bir taahhütte bulunmamaktadır. Yukarıdaki bilgiler ürün içinde kullanılan bitkiye ait geleneksel kullanım amaçlarını yazmakta olup, bu bitki ile ilgili bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucu elde edilen verilerden alınmıştır.
Tüm hakları Sepenatural.net' e aittir | Copyright 2020