Biz Sizi Arayalım

Satış ve Bilgi

(535)629-2927
Üzüm çekirdeği, üzüm çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği ekstresi, üzüm çekirdeği yağının faydaları

Üzüm çekirdeği (Vitis vinifera); Faydaları denilince ilk akla gelen güçlü antioksidan etkisidir. Üzüm çekirdeğinin faydası proanthocyanidin adlı maddeden kaynaklanır. Bu antoksidan madde C vitaminin aktivitesini arttırmaya yardımcıdır. Üzüm çekirdeği ekstresi, damarlarda plak yada yağ birikmesine neden olan LDL isimli bileşiğin oksidasyonunun önlenmesine destektir. Bu özelliğiyle kılcal damarlardan tüm kan damarlarına kadar güçlendirmeye yardımcıdır. Zayıflamış kılcal damarlar morarmaya ve varislere neden olabilir.

Proanthocyanidinler; C vitamini destekleyici özelliğiyle kemiklerin güçlenmesinde de yardımcıdır. C vitamini kemik sağlığı için doğrudan etkili olmasa da kemik maddesi olan kolajen yapının oluşmasında destektir. Kolajen maddeler ayrıca deri altındaki yapı iskeletinin oluşmasını sağlar. Bu nedenle üzüm çekirdeği ekstresi daha genç görünen bir cilt içinde yardımcıdır.

Önemli : Bu bilgiler, adı geçen bitkiye ait yıllardır süre gelen geleneksel kullanım amaçlarının literatür kayıtlarından, çeşitli bilimsel araştırmaların kaynakçalarından alınarak yazılmıştır. Bu yazı sadece bitki hakkında bilgilendirme amaçlıdır. Ürünlerimiz ile ilgili herhangi bir atıfta bulunulmamıştır. Her türlü gıda takviye ürünlerini kullanmadan önce mutlaka doktorunuza veya bir sağlık uzmanına danışmanız tavsiye edilir.

Bizi Takip Edinfacebooktwittergoogleyoutube
Ürünlerimiz bir gıda takviyesidir. Ürünlermiz ilaç değildir ve ilaç olarak görülmemelidir. Ürünlerimiz bu niteliklerle veya amaçlarla kullanılmamalıdır. Firmamız, ürünleri ile ilgili herhangi bir hastalığı önleyici veya tedavi edici bir taahhütte bulunmamaktadır. Yukarıdaki bilgiler ürün içinde kullanılan bitkiye ait geleneksel kullanım amaçlarını yazmakta olup, bu bitki ile ilgili bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucu elde edilen verilerden alınmıştır.
Tüm hakları Sepenatural.net' e aittir | Copyright 2020